Json table (1.0.14) - en to it translation catalogue (27 entries)

en: Value
it: Valore

en: Yes
it: Sì

en: Edit
it: Modifica

en: Size
it: Dimensione

en: Default
it: Predefinito

en: Small
it: Piccolo

en: Large
it: Grande

en: Text
it: Testo

en: Options
it: Opzioni

en: Horizontal
it: Orizzontale

en: Vertical
it: Verticale

en: Header
it: Intestazione

en: Comment
it: Commento

en: Fields
it: Campi

en: Mode
it: Modalità

en: Line
it: Riga

en: Medium
it: Medio

en: Code
it: Codice

en: Table
it: Tabella

en: Manual
it: Manuale

en: Document
it: Documento

en: Default value
it: Valore predefinito

en: Add row
it: Aggiungi riga

en: Column
it: Colonna

en: Step
it: Passo

en: Direction
it: Direzione

en: Remove row
it: Elimina riga
