Json table (1.0.18) - en to ca translation catalogue (24 entries)

en: Value
ca: Valor

en: Yes
ca: Sí

en: Edit
ca: Edita

en: Size
ca: Mida

en: Small
ca: Petit

en: Large
ca: Gran

en: Options
ca: Opcions

en: Horizontal
ca: Horitzontal

en: Area
ca: Àrea

en: Database
ca: Base de dades

en: Header
ca: Capçalera

en: Comment
ca: Comentari

en: Fields
ca: Camps

en: Line
ca: Línia

en: Medium
ca: Mitjana

en: Code
ca: Codi

en: Table
ca: Taula

en: Default value
ca: Valor predeterminat

en: About
ca: Detalls

en: Add row
ca: Afegeix una línia

en: Column
ca: Columna

en: Step
ca: Increment

en: Direction
ca: Direcció

en: Remove row
ca: Elimina fila
