Json table (1.0.20) - en to ka translation catalogue (22 entries)

en: Value
ka: მნიშვნელობა

en: Type
ka: ტიპი

en: Yes
ka: დიახ

en: Edit
ka: რედაქტირება

en: Size
ka: ზომა

en: Small
ka: პატარა

en: Large
ka: დიდი

en: Text
ka: ტექსტი

en: Options
ka: პარამეტრები

en: Horizontal
ka: ჰორიზონტალური

en: Vertical
ka: ვერტიკალური

en: Database
ka: მონაცემტა ბაზა

en: Comment
ka: კომენტარი

en: Fields
ka: ველები

en: Mode
ka: რეჟიმი

en: Width
ka: სიგანე

en: Height
ka: სიმაღლე

en: Line
ka: ხაზი

en: Medium
ka: საშუალო

en: Code
ka: კოდი

en: Table
ka: ცხრილი

en: Default value
ka: საწყისი მნიშვნელობა
