Json table (1.0.20) - en to pt translation catalogue (30 entries)

en: Value
pt: Valor

en: Type
pt: Tipo

en: Yes
pt: Sim

en: Edit
pt: Editar

en: Size
pt: Tamanho

en: Small
pt: Pequeno

en: Large
pt: Grande

en: Text
pt: Texto

en: Options
pt: Opções

en: Area
pt: Área

en: Database
pt: Base de dados

en: Header
pt: Cabeçalho

en: Fields
pt: Campos

en: Mode
pt: Modo

en: Width
pt: Largura

en: Height
pt: Altura

en: Line
pt: Linha

en: Medium
pt: Médio

en: Code
pt: Código

en: Table
pt: Tabela

en: Document
pt: Documento

en: Tree
pt: Árvore

en: Chart type
pt: Tipo de gráfico

en: Default value
pt: Valor predefinido

en: About
pt: Sobre

en: Add row
pt: Adicionar linha

en: Column
pt: Coluna

en: Step
pt: Passo

en: Direction
pt: Direção

en: Remove row
pt: Remover linha
