Json table (1.0.22) - en to de translation catalogue (50 entries)

en: Value
de: Wert

en: Type
de: Typ

en: Yes
de: Ja

en: Edit
de: Bearbeiten

en: Size
de: Größe

en: Small
de: Klein

en: Large
de: Groß

en: Options
de: Optionen

en: Vertical
de: Vertikal

en: Area
de: Fläche

en: Database
de: Datenbank

en: Header
de: Kopfzeile

en: Comment
de: Kommentar

en: Fields
de: Felder

en: Mode
de: Modus

en: Width
de: Breite

en: Height
de: Höhe

en: Bar
de: Leiste

en: Line
de: Zeile

en: Medium
de: Mittel

en: Table
de: Tabelle

en: mode
de: Modus

en: Manual
de: Manuell

en: Custom header
de: Benutzerdefinierte Kopfzeile

en: Document
de: Dokument

en: Tree
de: Baum

en: Chart type
de: Diagrammtyp

en: Default value
de: Standardwert

en: Read
de: Gelesen

en: About
de: Über

en: Add row
de: Zeile hinzufügen

en: Column
de: Spalte

en: Step
de: Schritt

en: Direction
de: Richtung

en: Histogram
de: Histogramm

en: Pie
de: Torte

en: Chart width
de: Diagramm-Breite

en: Chart height
de: Diagrammhöhe

en: Circle
de: Kreis

en: Remove column
de: Spalte entfernen

en: Remove row
de: Zeile entfernen

en: Add column
de: Spalte hinzufügen

en: Bubble
de: Blase

en: Scatter
de: Streuen

en: Actor
de: Akteur

en: Type: @type
de: Typ: @type

en: Show menu
de: Menü anzeigen

en: Combo
de: Kombination

en: Direction: @direction
de: Richtung: @direction

en: Mode: @mode
de: Modus: @mode
