Json table (1.0.23) - en to oc translation catalogue (31 entries)

en: Value
oc: Valor

en: Type
oc: Tipe

en: Yes
oc: Òc

en: Edit
oc: Modificar

en: Size
oc: Talha

en: Small
oc: Pichon

en: Large
oc: Grand

en: Text
oc: Tèxte

en: Options
oc: Opcions

en: Horizontal
oc: Orizontal

en: Database
oc: Basa de donadas

en: Header
oc: Entèsta

en: Comment
oc: Comentari

en: Fields
oc: Camps

en: Mode
oc: Mòde

en: Width
oc: Largor

en: Height
oc: Nautor

en: Bar
oc: Barra

en: Line
oc: Linha

en: Medium
oc: Mejan

en: Code
oc: Còde

en: Table
oc: Tablèu

en: mode
oc: mòde

en: Default value
oc: Valor per defaut

en: About
oc: A prepaus

en: Add row
oc: Apondre una linha

en: Column
oc: Colomna

en: Direction
oc: Direccion

en: Remove column
oc: Enlever la colomna

en: Remove row
oc: Enlever la linha

en: Add column
oc: Apondre una colomna
