Json table (1.0.24) - en to hi translation catalogue (28 entries)

en: Value
hi: मान

en: Type
hi: प्रकार

en: Yes
hi: हाँ

en: Edit
hi: संपादित करें

en: Size
hi: आकार

en: Small
hi: छोटा

en: Large
hi: बढा

en: Text
hi: लेख

en: Options
hi: विकल्प

en: Horizontal
hi: क्षैतिज

en: Vertical
hi: ऊर्ध्वाधर

en: Area
hi: छेत्र

en: Database
hi: डेटाबेस

en: Header
hi: ऊपरी भाग

en: Comment
hi: टिप्पणी

en: Fields
hi: क्षेत्र

en: Mode
hi: प्रकार

en: Width
hi: चौड़ाई

en: Height
hi: ऊंचाई

en: Line
hi: रेखा

en: Medium
hi: माध्यम

en: Code
hi: कोड

en: Table
hi: तालिका

en: Manual
hi: मैनुअल

en: Document
hi: दस्तावेज़

en: Default value
hi: डिफ़ॉल्ट मूल्य

en: About
hi: के बारे में

en: Direction
hi: दिशा
