Json table (1.0.25) - en to bo translation catalogue (30 entries)

en: Value
bo: ཐོབ་གྲངས

en: Type
bo: རིགས

en: Yes
bo: ཡིན

en: Edit
bo: བཟོ་བཅོས

en: Size
bo: ཆེ་ཆུང

en: - None -
bo: - མེད། -

en: Small
bo: ཆུང

en: Large
bo: ཆེན་པོ

en: Text
bo: ཡི་གེ

en: Options
bo: གདམ་ཚན

en: Horizontal
bo: འཕྲེད

en: Vertical
bo: གྱེན

en: Header
bo: འགོ་བརྗོད

en: Comment
bo: དཔྱད་གཏམ

en: Fields
bo: གནས་ཁོངས།

en: Mode
bo: རྣམ་པ

en: Width
bo: ཞེང་ཚད

en: Height
bo: མཐོ་ཚད

en: Line
bo: ཕྲེང

en: Medium
bo: འབྲིང་པོ

en: Code
bo: ཨང་རྟགས

en: Table
bo: རེའུ་མིག

en: Default value
bo: སྔར་ཡོད་ཀྱི་ཐོབ་གྲངས

en: About
bo: གསལ་བཤད

en: Add row
bo: ཕྲེང་ཁ་སྣོན་བྱེད་པ།

en: Column
bo: སྟར་བ

en: Direction
bo: ཁ་ཕྱོགས

en: Remove column
bo: སྡེ་སྤོ་འབུད།

en: Remove row
bo: ཕྲེང་སྤོ་འབུད།

en: Add column
bo: སྡེ་ཁ་སྣོན།
