Json table (1.0.26) - en to he translation catalogue (30 entries)

en: Value
he: ערך

en: Type
he: סוג

en: Yes
he: כן

en: Edit
he: עריכה

en: Size
he: גודל

en: - None -
he: - ללא -

en: Small
he: קטן

en: Large
he: גדול

en: Text
he: טקסט

en: Options
he: אפשרויות

en: Horizontal
he: אופקי

en: Vertical
he: אנכי

en: Area
he: איזור

en: Database
he: בסיס נתונים

en: Header
he: כותרת עליונה

en: Comment
he: תגובה

en: Fields
he: שדות

en: Mode
he: אופן ביצוע

en: Width
he: רוחב

en: Height
he: גובה

en: Bar
he: סרגל

en: Line
he: שורה

en: Medium
he: בינוני

en: Code
he: קוד

en: Table
he: טבלה

en: Document
he: מסמך

en: Default value
he: ערך ברירת מחדל

en: About
he: אודות

en: Column
he: עמודה

en: Direction
he: כיוון
