Json table (1.0.26) - en to ne translation catalogue (20 entries)

en: Value
ne: मान

en: Type
ne: प्रकार

en: Yes
ne: हो

en: Edit
ne: सम्पादन गर्नुहोस्

en: Size
ne: आकार

en: - None -
ne: - कुनै पनि होइन -

en: Text
ne: अक्षर

en: Database
ne: डेटाबेस

en: Header
ne: हेडर

en: Comment
ne: प्रतिक्रिया

en: Mode
ne: प्रकार

en: Width
ne: चौडाई

en: Height
ne: उचाई

en: Line
ne: रेखा

en: Medium
ne: माध्यम

en: Code
ne: कोड

en: Table
ne: तालिका

en: Default value
ne: पूर्वनिर्धारित मान

en: About
ne: बारेमा

en: Direction
ne: दिशा
