Json table (1.0.28) - en to bg translation catalogue (19 entries)

en: Value
bg: Стойност

en: Type
bg: Тип

en: Yes
bg: Да

en: Edit
bg: Редактирай

en: Size
bg: Размер

en: - None -
bg: - Не -

en: Small
bg: Малък

en: Large
bg: Голям

en: Text
bg: Текст

en: Options
bg: Параметри

en: Block
bg: Блокирай

en: Header
bg: Заглавна зона

en: Comment
bg: Коментар

en: Mode
bg: Режим

en: Medium
bg: Среда

en: Code
bg: Код

en: Table
bg: Таблица

en: Read
bg: Прочетени

en: Direction
bg: Посока
