Json table (1.0.28) - en to eu translation catalogue (27 entries)

en: Value
eu: Balioa

en: Type
eu: Mota

en: Yes
eu: Bai

en: Edit
eu: Editatu

en: Size
eu: Tamaina

en: - None -
eu: - Bat ere ez -

en: Small
eu: Txikia

en: Large
eu: Handia

en: Text
eu: Testua

en: Options
eu: Aukerak

en: Vertical
eu: Bertikal

en: Block
eu: Blokea

en: Database
eu: Datu-base

en: Header
eu: Goiburua

en: Comment
eu: Iruzkina

en: Fields
eu: Eremuak

en: Mode
eu: Modoa

en: Width
eu: Zabalera

en: Height
eu: Altuera

en: Medium
eu: Ertaina

en: Code
eu: Kodea

en: Table
eu: Taula

en: Document
eu: Dokumentua

en: Default value
eu: Balio lehenetsia

en: About
eu: (r)i buruz

en: Column
eu: Zutabe

en: Direction
eu: Helbidea
