Json table (1.0.28) - en to hu translation catalogue (46 entries)

en: Value
hu: Érték

en: Type
hu: Típus

en: Yes
hu: Igen

en: Edit
hu: Szerkesztés

en: Size
hu: Méret

en: - None -
hu: – Nincs –

en: Small
hu: Kicsi

en: Large
hu: Nagy

en: Text
hu: Szöveg

en: Options
hu: Lehetőségek

en: Horizontal
hu: Vízszintes

en: Vertical
hu: Függőleges

en: Area
hu: Terület

en: Block
hu: Blokk

en: Database
hu: Adatbázis

en: Header
hu: Fejléc

en: Comment
hu: Hozzászólás

en: Fields
hu: Mezők

en: Mode
hu: Mód

en: Width
hu: Szélesség

en: Height
hu: Magasság

en: Bar
hu: Bár

en: Line
hu: Sor

en: Medium
hu: Közepes

en: Code
hu: Kód

en: Table
hu: Táblázat

en: Manual
hu: Kézi

en: Block ID
hu: Blokk ID

en: Document
hu: Dokumentum

en: Tree
hu: Fa

en: Chart type
hu: Grafikon típus

en: Default value
hu: Alapértelmezés szerinti érték

en: About
hu: Leírás

en: Add row
hu: Sor hozzáadása

en: Column
hu: Oszlop

en: Step
hu: Lépés

en: Direction
hu: Irány

en: Pie
hu: Torta

en: Chart width
hu: Diagram szélessége

en: Chart height
hu: Diagram magassága

en: Circle
hu: Kör

en: Remove column
hu: Oszlop eltávolítása

en: Remove row
hu: Sor eltávolítása

en: Add column
hu: Oszlop hozzáadása

en: Actor
hu: Színész

en: Direction: @direction
hu: Irány: @direction
