Json table (1.0.30) - en to fa translation catalogue (32 entries)

en: Value
fa: مقدار

en: Type
fa: نوع

en: Yes
fa: بله

en: Edit
fa: ویرایش

en: Size
fa: اندازه

en: - None -
fa: - هیچکدام -

en: Small
fa: کوچک

en: Large
fa: بزرگ

en: Text
fa: متن

en: Options
fa: گزینه‌ها

en: Horizontal
fa: افقی

en: Vertical
fa: عمودی

en: Area
fa: منطقه

en: Block
fa: بلوک

en: Database
fa: پایگاه داده

en: Header
fa: سربرگ

en: Comment
fa: دیدگاه

en: Fields
fa: فیلدها

en: Mode
fa: سبک

en: Width
fa: عرض

en: Height
fa: ارتفاع

en: Bar
fa: خط

en: Line
fa: خط

en: Medium
fa: متوسط

en: Code
fa: کد

en: Table
fa: جدول

en: Manual
fa: دستی

en: Block ID
fa: شناسه بلوک

en: Document
fa: سند

en: Default value
fa: مقدار پیش‌فرض

en: Column
fa: ستون

en: Direction
fa: جهت
