Json table (1.0.30) - en to vi translation catalogue (36 entries)

en: Value
vi: Giá trị

en: Type
vi: Kiểu

en: Yes
vi: Có

en: Edit
vi: Sửa

en: Size
vi: Dung lượng

en: - None -
vi: - Không -

en: Small
vi: Nhỏ

en: Large
vi: Rộng

en: Text
vi: Văn bản

en: Options
vi: Tùy chọn

en: Horizontal
vi: Ngang

en: Vertical
vi: Dọc

en: Area
vi: Diện tích

en: Block
vi: Khối

en: Database
vi: Cơ sở dữ liệu

en: Header
vi: Tiêu đề

en: Comment
vi: Bài bình luận

en: Fields
vi: Các trường

en: Mode
vi: Chế độ

en: Width
vi: Chiều rộng

en: Height
vi: Chiều cao

en: Bar
vi: Thanh

en: Line
vi: Dòng

en: Medium
vi: Vừa

en: Code
vi: Mã

en: Table
vi: Bảng

en: mode
vi: chế độ

en: Manual
vi: Thủ công

en: Document
vi: Tài liệu

en: Tree
vi: Cây

en: Default value
vi: Giá trị mặc định

en: Read
vi: Đọc

en: Column
vi: Cột

en: Step
vi: Bước

en: Direction
vi: Hướng

en: Circle
vi: Vòng tròn
