Json table (1.0.24) - en to id translation catalogue (27 entries)

en: Value
id: Nilai

en: Type
id: Jenis

en: Yes
id: Ya

en: Edit
id: Sunting

en: Size
id: Ukuran

en: Small
id: Kecil

en: Large
id: Besar

en: Text
id: Teks

en: Options
id: Opsi

en: Horizontal
id: Horisontal

en: Vertical
id: Vertikal

en: Comment
id: Komentar

en: Fields
id: Bidang isian

en: Width
id: Lebar

en: Height
id: Tinggi

en: Line
id: Baris

en: Medium
id: Sedang

en: Code
id: Kode

en: Table
id: Tabel

en: Manual
id: Petunjuk

en: Document
id: Dokumen

en: Default value
id: Nilai bawaan

en: About
id: Tentang

en: Add row
id: Tambah baris

en: Column
id: Kolom

en: Direction
id: Arah

en: Remove row
id: Singkirkan baris
