Json table (1.0.30) - en to ru translation catalogue (46 entries)

en: Value
ru: Значение

en: Type
ru: Тип

en: Yes
ru: Да

en: Edit
ru: Редактировать

en: Size
ru: Размер

en: - None -
ru: - Не указано -

en: Small
ru: Маленький

en: Large
ru: Большой

en: Text
ru: Текст

en: Options
ru: Опции

en: Horizontal
ru: Горизонтально

en: Vertical
ru: Вертикально

en: Area
ru: Область

en: Block
ru: Блок

en: Database
ru: База данных

en: Header
ru: Шапка

en: Comment
ru: Комментарий

en: Fields
ru: Поля

en: Mode
ru: Режим

en: Width
ru: Ширина

en: Height
ru: Высота

en: Bar
ru: Полоса

en: Line
ru: Линия

en: Medium
ru: Средний

en: Code
ru: Код

en: Table
ru: Таблица

en: Manual
ru: Вручную

en: Custom header
ru: Настраиваемый заголовок

en: Block ID
ru: ID блока

en: Document
ru: Документ

en: Tree
ru: Дерево

en: Default value
ru: Значение по умолчанию

en: Read
ru: Читать

en: Add row
ru: Добавить строку

en: Column
ru: Колонка

en: Step
ru: Шаг

en: Direction
ru: Направление

en: Chart width
ru: Ширина графика

en: Circle
ru: Круг

en: Remove column
ru: Удалить колонку

en: Remove row
ru: Удалить строку

en: Add column
ru: Добавить колонку

en: Available blocks
ru: Доступные блоки

en: Actor
ru: Актёр

en: Type: @type
ru: Тип: @type

en: Direction: @direction
ru: Направление: @direction
