JSON API Extras (8.x-1.0-beta2) - en to id translation catalogue (21 entries)

en: Operations
id: Operasi-operasi

en: Type
id: Jenis

en: Disabled
id: Non Aktif

en: Enabled
id: Aktif

en: Resources
id: Sumber Pustaka

en: Settings
id: Pengaturan

en: Name
id: Nama

en: Default
id: Bawaan

en: Path
id: Jalur

en: Filter
id: Saring

en: Field name
id: Nama bidang isian

en: Fields
id: Bidang isian

en: State
id: Status

en: Entity
id: Entitas

en: Revert
id: Kembali

en: - Select -
id: - Pilih -

en: Path prefix
id: Awalan path

en: Web services
id: Layanan-layanan web

en: Entity type
id: Jenis Entity

en: Bundle
id: Bundel

en: No fields available.
id: Tidak ada isian data tersedia.
