JSON API Extras (8.x-1.0-rc2) - en to ku translation catalogue (17 entries)

en: Status
ku: ڕەوش

en: Operations
ku: کاره‌کان

en: Type
ku: جۆر

en: Disabled
ku: کوژاوەتەوە

en: Enabled
ku: چالاکە

en: Settings
ku: سازکارییەکان

en: Name
ku: ناو

en: Default
ku: بنه‌ڕه‌ت

en: Format
ku: فۆرمات

en: Path
ku: ڕێڕه‌و

en: Filter
ku: پاڵێو

en: Field name
ku: ناوی خانە

en: Revert
ku: بیگەڕێنەوە سەر باری سەرەتایی

en: Alias
ku: نازناو

en: - Select -
ku: - هەڵبژاردن -

en: Path prefix
ku: پێشگری ڕێڕەو

en: No fields available.
ku: هیچ خانەیەک نییە.
