JSON API Extras (8.x-1.0-rc5) - en to hu translation catalogue (25 entries)

en: Status
hu: Állapot

en: Operations
hu: Műveletek

en: Type
hu: Típus

en: Disabled
hu: Tiltott

en: Enabled
hu: Engedélyezett

en: Resources
hu: Erőforrások

en: Settings
hu: Beállítások

en: Name
hu: Név

en: Default
hu: Alapértelmezés

en: Format
hu: Formátum

en: Path
hu: Útvonal

en: Filter
hu: Szűrő

en: Field name
hu: Mező neve

en: Fields
hu: Mezők

en: State
hu: Állapot

en: Entity
hu: Entitás

en: Revert
hu: Visszaállítás

en: Alias
hu: Álnév

en: - Select -
hu: - Választás -

en: Path prefix
hu: Útvonal előtagja

en: Web services
hu: Webszolgáltatások

en: Entity type
hu: Entitástípus

en: Bundle
hu: Mezőköteg

en: Overwrite
hu: Felülírás

en: No fields available.
hu: Nincs elérhető mező.
