JSON API Extras (8.x-1.0-rc7) - en to oc translation catalogue (24 entries)

en: Status
oc: Estatut

en: Operations
oc: Accions

en: Type
oc: Tipe

en: Disabled
oc: Desactivat

en: Enabled
oc: Activat

en: Resources
oc: Ressorsas

en: Settings
oc: Paramètres

en: Name
oc: Nom

en: Default
oc: Per defaut

en: Path
oc: Camin

en: Filter
oc: Filtrar

en: Field name
oc: Nom del camp

en: Fields
oc: Camps

en: State
oc: Estat

en: Entity
oc: Entitat

en: Revert
oc: Restablir

en: Alias
oc: Aliàs

en: - Select -
oc: - Seleccionar -

en: Path prefix
oc: Prefix de camin

en: Web services
oc: Servicis Web

en: Entity type
oc: Tipe d'entitat

en: Bundle
oc: Paquet

en: Overwrite
oc: Écraser

en: No fields available.
oc: Aucun camp disponible.
