JSON API Extras (8.x-2.10) - en to sl translation catalogue (15 entries)

en: Status
sl: Stanje

en: Operations
sl: Operacije

en: Type
sl: Tip

en: Disabled
sl: Onemogočeno

en: Enabled
sl: Omogočeno

en: Settings
sl: Nastavitve

en: Name
sl: Ime

en: Default
sl: Privzeto

en: Format
sl: Oblika

en: Path
sl: Pot

en: Field name
sl: Ime polja

en: Revert
sl: Povrni

en: Alias
sl: Vzdevek

en: Path prefix
sl: Predpona poti

en: Web services
sl: Spletne storitve
