JSON API Extras (8.x-2.11) - en to am translation catalogue (14 entries)

en: Status
am: ሁኔታ

en: Operations
am: ክወናዎች

en: Type
am: ዓይነት

en: Disabled
am: ቦዘኔ

en: Enabled
am: ንቁ

en: Settings
am: ቅንብሮች

en: Name
am: ስም

en: Default
am: ነባሪ

en: Path
am: ዱካ

en: Filter
am: ማጣሪያ

en: Field name
am: የመስኩ ስም

en: Path prefix
am: የዱካ ቅድመ ቅጥያ

en: Entity type
am: የአካሉ ዓይነት

en: Bundle
am: ቅርቅብ
