JSON API Extras (8.x-2.6) - en to cy translation catalogue (18 entries)

en: Status
cy: Statws

en: Operations
cy: Gweithrediad

en: Type
cy: Math

en: Disabled
cy: Wedi ei analluogi

en: Enabled
cy: Wedi ei alluogi

en: - None -
cy: - Dim -

en: Settings
cy: Gosodiadau

en: Name
cy: Enw

en: Default
cy: Diofyn

en: Format
cy: Fformat

en: Path
cy: Llwybr

en: Filter
cy: Hidlydd

en: Fields
cy: Meysydd

en: Advanced
cy: Uwch

en: Revert
cy: Dychwelyd

en: Alias
cy: Arallenw

en: Path prefix
cy: Llwybr rhagddodi

en: No fields available.
cy: Dim meysydd ar gael.
