JSON API Extras (8.x-2.7) - en to ug translation catalogue (14 entries)

en: Status
ug: ھالەت

en: Operations
ug: مەشغۇلاتلار

en: Type
ug: تىپى

en: Disabled
ug: تاقالدى

en: Enabled
ug: ئىناۋەتلىك

en: - None -
ug: يوق

en: Settings
ug: تەڭشەكلەر

en: Name
ug: ئىسىم

en: Default
ug: سۈكۈتتىكى

en: Path
ug: نۆۋەتتىكى ئورۇن

en: Filter
ug: سۈزۈش

en: Advanced
ug: تەپسىلىي

en: Revert
ug: ئەسلىگە كەلتۈرۈش

en: Web services
ug: تور مۇلازىمەتلىرى
