JSON/JSONB Field (8.x-1.0-beta3) - en to el translation catalogue (7 entries)

en: Value
el: Αξία

en: Default
el: Προεπιλεγμένο

en: Rows
el: Γραμμές

en: Default value
el: Προεπιλεγμένη τιμή

en: Text area (multiple rows)
el: Πλαίσιο κειμένου (πολλές γραμμές)

en: Placeholder
el: Σύμβολο υποκατάστασης

en: Field types
el: Τύποι πεδίων
