JSON/JSONB Field (8.x-1.0-beta3) - en to hu translation catalogue (8 entries)

en: Value
hu: Érték

en: Default
hu: Alapértelmezés

en: Rows
hu: Sorok

en: Document
hu: Dokumentum

en: Default value
hu: Alapértelmezés szerinti érték

en: Text area (multiple rows)
hu: Szövegdoboz (többsoros)

en: Placeholder
hu: Helykitöltő

en: Field types
hu: Mezőtípusok
