Jssor Slider (8.x-1.0-rc6) - en to id translation catalogue (20 entries)

en: No
id: Tidak

en: None
id: Tiada

en: Image
id: Gambar

en: Horizontal
id: Horisontal

en: Vertical
id: Vertikal

en: Always
id: Selalu

en: Never
id: Tidak pernah

en: General
id: Umum

en: Basic
id: Dasar

en: Both
id: Keduanya

en: Rows
id: Baris

en: Switch
id: Alihkan

en: Caption
id: Keterangan

en: Transition
id: Transisi

en: Fade
id: Redup

en: Autoplay
id: Putar otomatis

en: Skin
id: Kulit

en: Steps
id: Langkah-langkah

en: Image field
id: Field gambar

en: Image style
id: Gaya gambar
