Juicebox HTML5 Responsive Image Galleries (8.x-2.0-alpha6) - en to hi translation catalogue (17 entries)

en: Save configuration
hi: नये संरुप को संरक्षित करें।

en: Search
hi: खोज

en: None
hi: कोई नहीं

en: Label
hi: लेबल

en: Save
hi: संरक्षित करें

en: Text Color
hi: अक्षरों का रंग

en: Unknown
hi: पता नहीं

en: Filter
hi: फिल्टर

en: Media
hi: मीडिया

en: Your settings have been saved.
hi: अपनी सेटिंग्स को सुरक्षित कर दिया गया है।

en: Save translations
hi: अनुवाद सहेजें

en: label
hi: लेबल

en: Save language
hi: भाषा सहेजें

en: No caption
hi: कोई अनुशीर्षक नहीं

en: Image style
hi: छवि शैली

en: None (original image)
hi: कोई (मूल छवि) नहीं

en: Image style: @style
hi: छवि शैली: @style
