Just Giving API (8.x-1.0) - en to da translation catalogue (16 entries)

en: Title
da: Titel

en: Register
da: Opret konto

en: Password
da: Adgangskode

en: Country
da: Land

en: Event
da: Begivenhed

en: Email
da: E-mail

en: Custom
da: Tilpasset

en: Other
da: Anden

en: Maximum length
da: Maksimal længde

en: First Name
da: Fornavn

en: Last Name
da: Efternavn

en: About
da: Om

en: Page Type
da: Sidetype

en: Miss
da: Frk.

en: The maximum length of the field in characters.
da: Feltets maksimale længde i tegn.

en: Text that will be shown inside the field until a value is entered. This hint is usually a sample value or a brief description of the expected format.
da: Teksten som vises inden i feltet indtil der indtastes en værdi. Det kan være en eksempelværdi eller en kort beskrivelse af det forventede format.
