Just Giving API (8.x-1.0) - en to fi translation catalogue (16 entries)

en: Title
fi: Otsikko

en: Register
fi: Rekisteröidy

en: Password
fi: Salasana

en: Country
fi: Maa

en: Event
fi: Tapahtumat

en: Email
fi: Sähköpostiosoite

en: Custom
fi: Oma

en: Postcode
fi: Postinumero

en: Other
fi: Muu

en: Maximum length
fi: Suurin pituus

en: First Name
fi: Etunimi

en: Last Name
fi: Sukunimi

en: About
fi: Tietoja

en: Placeholder
fi: Paikkamerkki

en: The maximum length of the field in characters.
fi: Kentän maksimipituus merkkeinä.

en: Text that will be shown inside the field until a value is entered. This hint is usually a sample value or a brief description of the expected format.
fi: Teksti joka näytetään kentän sisällä kunnes arvo on syötetty. Tämä vihje on usein esimerkkiarvo tai lyhyt kuvaus oletetusta muodosta.
