Just Giving API (8.x-1.0) - en to fr translation catalogue (20 entries)

en: Title
fr: Titre

en: Register
fr: S'inscrire

en: Password
fr: Mot de passe

en: Country
fr: Pays

en: Event
fr: Évènement

en: Email
fr: Courriel

en: Custom
fr: Personnalisé

en: Postcode
fr: Code postal

en: Other
fr: Autre

en: Maximum length
fr: Taille maximale

en: First Name
fr: Prénom

en: Last Name
fr: Nom de famille

en: About
fr: À propos

en: Campaign
fr: Campagne

en: Page Type
fr: Type de page

en: Miss
fr: Mme

en: The maximum length of the field in characters.
fr: La longueur maximale du champ en nombre de caractères.

en: App ID
fr: Identifiant (ID) de l'application

en: Text that will be shown inside the field until a value is entered. This hint is usually a sample value or a brief description of the expected format.
fr: Texte qui apparaîtra dans le champ jusqu'à ce qu'une valeur soit saisie. Cet indice est en général un exemple, ou une brève description du format attendu.

en: Verifying entry...
fr: Vérification de l'entrée...
