Just Giving API (8.x-1.0) - en to ja translation catalogue (15 entries)

en: Title
ja: タイトル

en: Register
ja: 登録

en: Password
ja: パスワード

en: Country
ja: 国

en: Event
ja: イベント

en: Email
ja: メール

en: Custom
ja: カスタム

en: Other
ja: その他

en: Maximum length
ja: 最大長

en: Last Name
ja: 姓

en: About
ja: アバウト

en: Placeholder
ja: プレースホルダー

en: The maximum length of the field in characters.
ja: フィールドの最大文字数。

en: API Version
ja: API バージョン

en: Text that will be shown inside the field until a value is entered. This hint is usually a sample value or a brief description of the expected format.
ja: 値が入力されるまで、フィールドの内側に表示される文字列。このヒントは、サンプルの値か、あるいはフォーマットの簡潔な説明であることが多いです。
