Just Giving API (8.x-1.0) - en to lt translation catalogue (13 entries)

en: Title
lt: Pavadinimas

en: Register
lt: Registruotis

en: Password
lt: Slaptažodis

en: Country
lt: Šalis

en: Event
lt: Įvykis

en: Email
lt: El. paštas

en: Custom
lt: Savitas

en: Other
lt: Kiti

en: Maximum length
lt: Maksimalus ilgis

en: About
lt: Apie

en: Placeholder
lt: Vietaženklis

en: The maximum length of the field in characters.
lt: Didžiausias laukelio ilgis simboliais.

en: Text that will be shown inside the field until a value is entered. This hint is usually a sample value or a brief description of the expected format.
lt: Tai tekstas kuris rodomas laukelyje iki tol kol įvedama reikšmė. Paprastai tai patarimas kokios reikšmės formato reiktų.
