Just Giving API (8.x-1.0) - en to pl translation catalogue (20 entries)

en: Title
pl: Tytuł

en: Register
pl: Rejestracja

en: Password
pl: Hasło

en: Country
pl: Państwo

en: Event
pl: Termin

en: Custom
pl: Własne

en: Postcode
pl: Kod pocztowy

en: Other
pl: Inne

en: Maximum length
pl: Maksymalna długość

en: First Name
pl: Imię

en: Last Name
pl: Nazwisko

en: About
pl: O stronie

en: Campaign
pl: Kampania

en: Page Type
pl: Typ strony

en: Environments
pl: Środowiska

en: Miss
pl: Panna

en: Placeholder
pl: Zaślepka

en: The maximum length of the field in characters.
pl: Maksymalna liczba znaków w polu.

en: App ID
pl: ID aplikacji

en: Text that will be shown inside the field until a value is entered. This hint is usually a sample value or a brief description of the expected format.
pl: Tekst pokazany wewnątrz pola zanim zostanie do niego wprowadzona wartość. Podpowiedź jest zazwyczaj przykładową wartością lub krótkim opisem spodziewanego formatu.
