Just Giving API (8.x-1.0) - en to ro translation catalogue (12 entries)

en: Title
ro: Titlu

en: Register
ro: Înscriere

en: Password
ro: Parolă

en: Country
ro: Țară

en: Email
ro: email

en: Custom
ro: Personalizat

en: Other
ro: Altele

en: Maximum length
ro: Lungime maximă

en: About
ro: Despre

en: Placeholder
ro: Înlocuitor

en: The maximum length of the field in characters.
ro: Lungimea maximă a câmpului în caractere.

en: Text that will be shown inside the field until a value is entered. This hint is usually a sample value or a brief description of the expected format.
ro: Text ce va fi afișat în interiorul câmpului până la introducerea unei valori. Această sugestie este de obicei un exemplu sau o scurtă descriere a formatului așteptat.
