Just Giving API (8.x-1.0) - en to pt translation catalogue (19 entries)

en: Title
pt: Título

en: Register
pt: Registro

en: Password
pt: Senha

en: Country
pt: País

en: Event
pt: Evento

en: Custom
pt: Personalizado

en: Postcode
pt: CEP

en: Other
pt: Outros

en: Maximum length
pt: Comprimento máximo

en: First Name
pt: Nome

en: Last Name
pt: Sobrenome

en: About
pt: Sobre

en: Campaign
pt: Campanha

en: Page Type
pt: Tipo de página

en: Placeholder
pt: Espaço reservado

en: The maximum length of the field in characters.
pt: O tamanho máximo do campo em caracteres.

en: App ID
pt: ID do Aplicativo

en: Text that will be shown inside the field until a value is entered. This hint is usually a sample value or a brief description of the expected format.
pt: Texto que será mostrado dentro do campo até que um valor seja inserido. Esta dica é geralmente um valor de exemplo ou uma breve descrição do formato esperado.

en: Verifying entry...
pt: Verificando entrada...
