Just Giving API (8.x-1.0) - en to ru translation catalogue (16 entries)

en: Title
ru: Заголовок

en: Register
ru: Регистрация

en: Password
ru: Пароль

en: Country
ru: Страна

en: Event
ru: Событие

en: Custom
ru: Собственная

en: Other
ru: Другое

en: Maximum length
ru: Максимальная длина

en: First Name
ru: Имя

en: Last Name
ru: Фамилия

en: About
ru: Информация

en: Page Type
ru: Тип страницы

en: Environments
ru: Окружения

en: Placeholder
ru: Заполнитель

en: The maximum length of the field in characters.
ru: Максимальная длина поля в символах.

en: Text that will be shown inside the field until a value is entered. This hint is usually a sample value or a brief description of the expected format.
ru: Текст, который будет показан в поле до начала ввода значения. Обычно это подсказка с примером значения или короткое описание ожидаемого формата.
