Just Giving API (8.x-1.0) - en to sv translation catalogue (16 entries)

en: Title
sv: Titel

en: Register
sv: Registrera

en: Password
sv: Lösenord

en: Country
sv: Land

en: Event
sv: Händelse

en: Email
sv: E-post

en: Custom
sv: Anpassad

en: Postcode
sv: Postnummer

en: Other
sv: Övriga

en: Maximum length
sv: Längsta längd

en: About
sv: Om

en: Page Type
sv: Sidtyp

en: Placeholder
sv: Platshållare

en: The maximum length of the field in characters.
sv: Det största antalet tecken i fältet.

en: App ID
sv: ID-nummer för app

en: Text that will be shown inside the field until a value is entered. This hint is usually a sample value or a brief description of the expected format.
sv: Text som visas inuti fältet tills ett värde anges. Detta tips är oftast ett exempelvärde eller en kort beskrivning av det förväntade formatet.
