Just Giving API (8.x-1.0) - en to tr translation catalogue (16 entries)

en: Title
tr: Başlık

en: Register
tr: Kaydol

en: Password
tr: Parola

en: Country
tr: Ülke

en: Event
tr: Olay

en: Email
tr: E-posta

en: Custom
tr: Özel

en: Other
tr: Diğer

en: Maximum length
tr: Azami uzunluk

en: First Name
tr: Adı

en: Last Name
tr: Soyadı

en: About
tr: Hakkında

en: Page Type
tr: Sayfa Türü

en: Placeholder
tr: Yer tutucu

en: The maximum length of the field in characters.
tr: Alanın karakter olarak azami uzunluğu.

en: Text that will be shown inside the field until a value is entered. This hint is usually a sample value or a brief description of the expected format.
tr: Bir değer girilinceye kadar alanın içinde gösterilecek metin. Bu ipucu genellikle bir örnek değer ya da beklenen biçimin kısa bir açıklamasıdır.
