Just Giving API (8.x-1.0) - en to uk translation catalogue (26 entries)

en: Title
uk: Заголовок

en: Register
uk: Реєстрація

en: Password
uk: Пароль

en: Country
uk: Країна

en: Event
uk: Подія

en: Email
uk: Електронна пошта

en: Custom
uk: Власний

en: Postcode
uk: Індекс

en: Other
uk: Інше

en: Maximum length
uk: Максимальна довжина

en: First Name
uk: Ім'я

en: Last Name
uk: Прізвище

en: About
uk: Про модуль

en: Campaign
uk: Кампанія

en: Page Type
uk: Тип сторінки

en: Environments
uk: Середовища

en: Mr
uk: Пан

en: Ms
uk: Мс

en: Mrs
uk: Пані

en: Miss
uk: Панна

en: Dr
uk: Др.

en: Placeholder
uk: Заповнювач

en: The maximum length of the field in characters.
uk: Максимальна довжина поля в символах.

en: App ID
uk: Ідентифікатор програми

en: Text that will be shown inside the field until a value is entered. This hint is usually a sample value or a brief description of the expected format.
uk: Текст, що буде показаний в полі до початку введення значення. Зазвичай це підказка з прикладом значення або короткий опис очікуваного формату.

en: Verifying entry...
uk: Перевірка запису...
