JW Player (8.x-1.0-beta3) - en to it translation catalogue (24 entries)

en: List
it: Elenco

en: Description
it: Descrizione

en: Enable
it: Abilita

en: Enabled
it: Attivato

en: Tag
it: Etichetta

en: None
it: Nessuno

en: Weight
it: Peso

en: Settings
it: Impostazioni

en: Name
it: Nome

en: Label
it: Etichetta

en: Top
it: In cima

en: Email
it: E-mail

en: Bottom
it: In fondo

en: Width
it: Larghezza

en: Height
it: Altezza

en: Skin
it: Tema grafico

en: Machine name
it: Nome ad uso interno

en: Add new preset
it: Aggiungi nuovo preset

en: pixels
it: pixel

en: Sharing
it: Condivisione

en: Aspect ratio
it: Proporzioni

en: Machine-readable name
it: Nome ad uso interno

en: Preview image style
it: Anteprima stile immagine

en: Weight for @title
it: Peso per @title
