JW player media source for media library (1.0.1) - en to ru translation catalogue (23 entries)

en: Title
ru: Заголовок

en: Type
ru: Тип

en: Description
ru: Описание

en: Name
ru: Название

en: Add
ru: Добавить

en: Custom
ru: Собственная

en: Duration
ru: Продолжительность

en: Video width
ru: Ширина видео

en: Video height
ru: Высота видео

en: Autoplay
ru: Автовоспроизведение

en: pixels
ru: пикселей

en: Maximum height
ru: Максимальная высота

en: Maximum width
ru: Максимальная ширина

en: Thumbnail width
ru: Ширина миниатюры

en: Thumbnail height
ru: Высота миниатюры

en: Show controls
ru: Показывать элементы управления

en: Loop video
ru: Автоповтор видео

en: Maximum size: %max_width x %max_height pixels
ru: Максимальный размер: %max_width x %max_height пикселей

en: Maximum width: %max_width pixels
ru: Максимальная ширина: %max_width пикселей

en: Maximum height: %max_height pixels
ru: Максимальная высота: %max_height пикселей

en: Local URI of the thumbnail
ru: Локальный URI миниатюры

en: Thumbnails location
ru: Расположение миниатюр

en: Could not download remote thumbnail from {url}.
ru: Не удалось загрузить миниатюру с {url}.
