JW player media source for media library (1.0.0) - en to de translation catalogue (23 entries)

en: Title
de: Titel

en: Type
de: Typ

en: Description
de: Beschreibung

en: Add
de: Hinzufügen

en: Custom
de: Benutzerdefiniert

en: Duration
de: Dauer

en: Video size
de: Videogröße

en: Video width
de: Videobreite

en: Video height
de: Videohöhe

en: Autoplay
de: Automatisch abspielen

en: pixels
de: Pixel

en: Maximum height
de: Maximale Höhe

en: Maximum width
de: Maximale Breite

en: Thumbnail width
de: Miniaturansichtsbreite

en: Thumbnail height
de: Miniaturansichtshöhe

en: Show controls
de: Bedienelemente anzeigen

en: Default name
de: Standardname

en: Maximum size: %max_width x %max_height pixels
de: Maximale Größe: %max_width x %max_height Pixel

en: Maximum width: %max_width pixels
de: Maximale Breite: %max_width Pixel

en: Maximum height: %max_height pixels
de: Maximale Höhe: %max_height Pixel

en: Local URI of the thumbnail
de: Lokale URI der Miniaturansicht

en: Thumbnails location
de: Ort der Miniaturansichten

en: Could not download remote thumbnail from {url}.
de: Das entfernte Miniaturbild konnte nicht von {url} heruntergeladen werden.
