Kamihaya CMS (all releases) - en to bn translation catalogue (33 entries)

en: Home
bn: নীড়পাতা

en: Title
bn: শিরোনাম

en: Body
bn: কাঠামো

en: Status
bn: স্ট্যাটাস

en: Content
bn: কনটেন্ট

en: Type
bn: টাইপ

en: List
bn: তালিকা

en: Cancel
bn: বাতিল

en: Description
bn: বিবরণ

en: Language
bn: ভাষা

en: view
bn: প্রদর্শন

en: File
bn: ফাইল

en: Weight
bn: ভর

en: Link
bn: লিঙ্ক

en: Image
bn: ছবি

en: Category
bn: বিভাগ

en: Go to previous page
bn: পূর্ববর্তী পৃষ্ঠায় যাও

en: Go to next page
bn: পরবর্তী পৃষ্ঠায় যাও

en: Default
bn: ডিফল্ট

en: Teaser
bn: সার-সংক্ষেপ

en: Content type
bn: কন্টেন্টের ধরণ

en: Email
bn: ইমেইল

en: All
bn: সমস্ত

en: Block
bn: ব্লক

en: Filter
bn: ফিল্টার

en: Width
bn: প্রস্থ

en: Medium
bn: মাঝারি

en: Color
bn: রং

en: Profile
bn: প্রোফাইল

en: Authored on
bn: লিখিত হয়েছে

en: People
bn: ব্যবহারকারীবৃন্দ

en: Go to first page
bn: প্রথম পৃষ্ঠায় যাও

en: Go to last page
bn: শেষ পৃষ্ঠায় যাও
