Kamihaya CMS (1.30.0) - en to is translation catalogue (50 entries)

en: Home
is: Heim

en: Title
is: Yvirskrift

en: Body
is: Skrokkur

en: Status
is: Støða

en: Content
is: Innihald

en: Type
is: Slag

en: List
is: Listi

en: Cancel
is: Avlýs

en: Description
is: Lýsing

en: Language
is: Mál

en: Read more
is: Les meira

en: more
is: meira

en: view
is: vís

en: Reset
is: Tómstilla

en: Weight
is: Vekt

en: Category
is: Bólkur

en: Name
is: Navn

en: Go to previous page
is: Far til fyrru síðu

en: Go to next page
is: Far til næstu síðu

en: Help
is: Hjálp

en: Default
is: Standard

en: Small
is: Lítið

en: Large
is: Stórt

en: Text
is: Tekstur

en: file
is: fíla

en: Created
is: Stovnað

en: All
is: Øll

en: Page title
is: Yvirskrift á síðu

en: Block
is: Blokkur

en: Page
is: Síða

en: Logo
is: Búmerki

en: Footer
is: Síðufótur

en: Filter
is: Filtur

en: Promoted to front page
is: Víst á forsíðuni

en: Medium
is: Miðal

en: Unlimited
is: Óavmarkað

en: Text color
is: Tekstalitur

en: Color
is: Litur

en: Profile
is: Vangamynd

en: Authored on
is: Skrivað tann

en: Hidden
is: Krógvað

en: Greater than
is: Størri enn

en: by
is: av

en: Go to first page
is: Far til fyrstu síðu

en: Go to last page
is: Far til síðstu síðu

en: parent
is: omanfyri liggjandi

en: Promote to front page
is: Flyt fram á forsíðu

en: File download
is: Fílu niðurtøka

en: Search form
is: Leitifelt

en: Powered by Drupal
is: Rikið við Drupal
