Kamihaya CMS (1.31.0) - en to ro translation catalogue (140 entries)

en: Home
ro: Acasă

en: Title
ro: Titlu

en: Body
ro: Conținut

en: Status
ro: Stare

en: Content
ro: Conținut

en: Type
ro: Tip

en: List
ro: Listă

en: Cancel
ro: Anulare

en: Description
ro: Descriere

en: Language
ro: Limba

en: Read more
ro: Citiţi mai departe

en: more
ro: mai multe

en: On
ro: Pornit

en: License
ro: Licență

en: view
ro: afișează

en: File
ro: Fișier

en: Tag
ro: Marcaj

en: Reset
ro: Resetează

en: Country
ro: Țară

en: Weight
ro: Greutate

en: Link
ro: Legătură

en: Image
ro: Imagine

en: Center
ro: Centru

en: Category
ro: Categorie

en: Name
ro: Nume

en: Go to previous page
ro: Mergi la pagina anterioară

en: Go to next page
ro: Mergeți la pagina următoare

en: Help
ro: Ajutor

en: Default
ro: Implicit

en: Top
ro: Sus

en: Small
ro: Mic

en: Large
ro: Mare

en: Views
ro: Vizualizări

en: 1 hour
ro: 1 oră

en: Content type
ro: Tip conținut

en: Email
ro: email

en: file
ro: fisier

en: Created
ro: Creat

en: All
ro: Toate

en: Page title
ro: Titlul paginii

en: Block
ro: Bloc

en: Page
ro: Pagina

en: Bottom
ro: Partea de jos

en: User picture
ro: Imagine utilizator

en: Logo
ro: Siglă

en: Off
ro: Oprit

en: Footer
ro: Subsol

en: Score
ro: Scor

en: Filter
ro: Filtru

en: Promoted to front page
ro: Promovat pe prima pagină

en: API Key
ro: Cheie API

en: Width
ro: Lățime

en: Height
ro: Înălțime

en: Textfield
ro: Câmp de text

en: 1 day
ro: 1 zi

en: Medium
ro: Mediu

en: Unlimited
ro: Nelimitat

en: Address
ro: Adresă

en: Desc
ro: Descendent

en: Company
ro: Companie

en: Directory
ro: Director

en: Example
ro: Exemplu

en: End
ro: Sfârşit

en: Align
ro: Aliniere

en: Background color
ro: Culoare fundal

en: Text color
ro: Culoare text

en: Color
ro: Culoare

en: Logo URL
ro: URL logo

en: First name
ro: Prenume

en: Last name
ro: Nume

en: Teaser List
ro: Listă tip teaser

en: Position
ro: Poziție

en: Profile
ro: Profil

en: Latitude
ro: Latitudine

en: Longitude
ro: Longitudine

en: Sort by
ro: Sortare după

en: Condition
ro: Condiție

en: Birthday
ro: Data nașterii

en: Authored on
ro: Scris pe

en: Hidden
ro: Ascuns

en: Messages
ro: Mesaje

en: Token
ro: Simbol

en: author
ro: autor

en: Greater than
ro: Mai mare

en: Left
ro: Stânga

en: Right
ro: Dreapta

en: People
ro: Persoane

en: Style
ro: Stil

en: Cart
ro: Coş

en: Changed
ro: Schimbat

en: Documents
ro: Documente

en: ‹ Previous
ro: ‹ Anterior

en: Next ›
ro: Următor ›

en: by
ro: adăugat de

en: Tabs
ro: Taburi

en: Next page
ro: Pagina următoare

en: Apply
ro: Aplică

en: Go to first page
ro: Mergi la prima pagină

en: Go to last page
ro: Mergeți la ultima pagină

en: 1 minute
ro: 1 minut

en: 1 week
ro: 1 săptămână

en: parent
ro: părinte

en: Source code
ro: Cod sursă

en: Telephone
ro: Telefon

en: Full Name
ro: Nume complet

en: Offset
ro: Decalaj

en: Promote to front page
ro: Promovat pe prima pagină

en: Skip to main content
ro: Sari la conținutul principal

en: File download
ro: Descărcare fişier

en: Main navigation
ro: Navigare principală

en: Video file
ro: Fișier video

en: Items per page
ro: Elemente pe pagină

en: - All -
ro: - Toate -

en: Pagination
ro: Paginație

en: Search form
ro: Formular de căutare

en: Powered by Drupal
ro: Construit pe Drupal

en: « First
ro: « Primul

en: Last »
ro: Ultimul »

en: Greater than or equal to
ro: Mai mare sau egal cu

en: Your virtual face or picture.
ro: Fața virtuală sau poza dumneavoastră.

en: Sidebar first
ro: Bara laterală mai întâi

en: Main page content
ro: Conținut principal pagină

en: Show as expanded
ro: Afișați ca extins

en: Contracts
ro: Contracte

en: Previous page
ro: Pagina anterioară

en: The email address %mail is not valid.
ro: Adresa de email %mail nu este validă.

en: Asc
ro: Ascendent

en: Skill
ro: Abilitate

en: Hide filter
ro: Ascunde filtrul

en: Master
ro: Expert

en: Full HTML
ro: HTML complet

en: Last page
ro: Ultima pagină

en: Button label
ro: Eticheta butonului

en: Site branding
ro: Branding-ul sitului

en: First page
ro: Prima pagină

en: Submitted by @author_name on @date
ro: Postat de @author_name la @date

en: Primary admin actions
ro: Acțiuni primare administrator

en: User account menu
ro: Meniu cont utilizator

en: Select entities
ro: Selectați entități

en: Go to page @key
ro: Mergeți la pagina @key
