Kamihaya CMS (1.33.0) - en to jv translation catalogue (75 entries)

en: Home
jv: Joglo

en: Title
jv: Judul

en: Body
jv: Isi

en: Content
jv: Konten

en: Type
jv: Tipe

en: List
jv: Daftar

en: Cancel
jv: Batal

en: Description
jv: Katrangan

en: Language
jv: Basa

en: Read more
jv: Candhaké

en: more
jv: pepaké

en: view
jv: tampilan

en: File
jv: Berkas

en: Tag
jv: Tautan

en: Reset
jv: Baléknā

en: Country
jv: Negara

en: Weight
jv: Urutan

en: Link
jv: Tautan

en: Image
jv: Gambar

en: Category
jv: Kategori

en: Name
jv: Jeneng

en: Go to previous page
jv: Kācā sakdurungé

en: Go to next page
jv: Kācā terusané

en: Help
jv: Pitulungan

en: Default
jv: Gawan

en: Top
jv: Ndhuwur

en: Small
jv: Cilik

en: Large
jv: Gedhe

en: Views
jv: View

en: Teaser
jv: Ringkesan

en: Text
jv: Teks

en: Content type
jv: Tipe kontèn

en: file
jv: berkas

en: Created
jv: Digawé

en: All
jv: Kabèh

en: Page title
jv: Judhul kācā

en: Block
jv: Blok

en: Page
jv: Kācā

en: Bottom
jv: Ngisor

en: Score
jv: Skor

en: Filter
jv: Saring

en: Promoted to front page
jv: Promosiknā nang kācā ngarep

en: Width
jv: Ambané

en: Height
jv: Dhuwuré

en: Medium
jv: Sedheng

en: Unlimited
jv: Ora ānā batesé

en: Desc
jv: Urut Mundur

en: Example
jv: Contoné

en: Align
jv: Rata

en: Background color
jv: Warna Background

en: Text color
jv: Warna tèks

en: Color
jv: Kelir

en: Link text
jv: Teks pranala

en: Teaser List
jv: Daftar Ringkesan

en: Profile
jv: Profil

en: Authored on
jv: Ditulis nang

en: Hidden
jv: Umpetan

en: Greater than
jv: Luwih sākā

en: Left
jv: Kiwa

en: Right
jv: Tengen

en: People
jv: Pawongan

en: Go to first page
jv: Kācā pertama

en: Go to last page
jv: Kācā terakhir

en: 1 minute
jv: 1 menit

en: Skip to main content
jv: Liwati nang kontèn utama

en: File download
jv: Ngundhuh berkas

en: - All -
jv: - Kabeh -

en: Search form
jv: Form panggolèkan

en: Powered by Drupal
jv: Kadigdayaané Drupal

en: Sidebar first
jv: Sidebar pertama

en: Main page content
jv: Kācā utama konten

en: Show as expanded
jv: Tudhuhna dadi mekar

en: Sidebar second
jv: Sidebar keloro

en: Asc
jv: Urut Maju

en: -Select-
jv: -Pilih-
