Kamihaya CMS (1.42.0) - en to am translation catalogue (61 entries)

en: Home
am: ቤት

en: Title
am: ዓርእስት

en: Body
am: አካል

en: Status
am: ሁኔታ

en: Content
am: ይዞታ

en: Type
am: ዓይነት

en: List
am: ዝርዝር

en: Actions
am: ድርጊቶች

en: Cancel
am: ሰርዝ

en: Description
am: ማብራሪያ

en: Language
am: ቋንቋ

en: more
am: ተጨማሪ

en: view
am: ትይታ

en: Weight
am: ክብደት

en: Name
am: ስም

en: Go to previous page
am: ወደ ቀድሞ ገጽ ሂድ

en: Go to next page
am: ወደ ሚቀጥለው ገጽ ሂድ

en: Help
am: እርዳታ

en: Default
am: ነባሪ

en: Text
am: ጽሁፍ

en: 1 hour
am: 1 ሰዓት

en: ID
am: አይዲ

en: Email
am: ኢሜይል

en: Error
am: ስህተት

en: Horizontal
am: አግድም

en: Vertical
am: አቀብ

en: Page title
am: የገፅ ርዕስ

en: Block
am: ጥምር

en: Page
am: ገጽ

en: Logo
am: አርማ

en: PHP
am: ፒኤችፒ

en: Header
am: ራስጌ

en: Footer
am: ግርጌ

en: Filter
am: ማጣሪያ

en: Promoted to front page
am: ወደ ፊተኛው ገጽ የተሸጋገረ

en: 1 day
am: 1 ቀን

en: Medium
am: መካከለኛ

en: Unlimited
am: ያልተወሰነ

en: Text color
am: የጽሑፍ ቀለም

en: Color
am: ቀለም

en: Position
am: ቦታ

en: Close
am: ዝጋ

en: Sort by
am: ደርድር

en: Condition
am: ሁኔታ

en: Authored on
am: የተደረሰበት ግዜ

en: Hidden
am: ድብቅ

en: Greater than
am: ይበልጣል

en: Tabs
am: ትሮች

en: Go to first page
am: ወደ መጀመሪያ ገጽ ሂድ

en: Go to last page
am: ወደ መጨረሻ ገጽ ሂድ

en: @count hours
am: @count ሰዓቶች

en: 1 week
am: 1 ሳምንት

en: Promote to front page
am: ወደ ፊትለፊት ገጽ አሸጋግር

en: File download
am: ፋይል ማውረድ

en: Main navigation
am: ዋና ምናሌ

en: color
am: ቀለም

en: Powered by Drupal
am: በድሩፓል የሚንቀሳቀስ

en: Main page content
am: የመነሻ ገጽ ይዘት

en: Site branding
am: የድህረ ገዕ መለያ

en: Primary admin actions
am: የአስተዳዳሪ ዋና ዋና ተግባራት

en: User account menu
am: የተጠቃሚ መለያ ምናሌ
