Kamihaya CMS (1.43.0) - en to fi translation catalogue (193 entries)

en: Home
fi: Etusivu

en: Title
fi: Otsikko

en: Body
fi: Sisältö

en: Status
fi: Tila

en: Content
fi: Sisältö

en: Type
fi: Tyyppi

en: List
fi: Lista

en: Actions
fi: Toimenpiteet

en: Cancel
fi: Peruuta

en: Description
fi: Kuvaus

en: Language
fi: Kieli

en: Read more
fi: Lue lisää

en: more
fi: lisää

en: Quantity
fi: Määrä

en: On
fi: Käytössä

en: License
fi: Lisenssi

en: view
fi: näkymä

en: File
fi: Tiedosto

en: Tag
fi: Tagi

en: Reset
fi: Palauta

en: None
fi: Ei mitään

en: Country
fi: Maa

en: Weight
fi: Paino

en: Link
fi: Linkki

en: Image
fi: Kuva

en: Center
fi: Keskellä

en: Category
fi: Kategoria

en: Name
fi: Nimi

en: Go to previous page
fi: Siirry edelliselle sivulle

en: Go to next page
fi: Siirry seuraavalle sivulle

en: Help
fi: Ohje

en: Default
fi: Oletus

en: Background
fi: Tausta

en: Top
fi: Ylhäällä

en: Small
fi: Pieni

en: Large
fi: Suuri

en: Views
fi: Näkymät

en: Teaser
fi: Lyhennelmä

en: Text
fi: Teksti

en: Content type
fi: Sisältötyyppi

en: Email
fi: Sähköpostiosoite

en: file
fi: tiedosto

en: Error
fi: Virhe

en: Created
fi: Luotu

en: Data type
fi: Tietotyyppi

en: Create
fi: Luo

en: Horizontal
fi: Vaakasuora

en: Vertical
fi: Pystysuora

en: All
fi: Kaikki

en: Page title
fi: Sivun otsikko

en: Block
fi: Lohko

en: Page
fi: Sivu

en: Left side
fi: Vasen sivu

en: Right side
fi: Oikea sivu

en: Bottom
fi: Alhaalla

en: User picture
fi: Käyttäjän kuva

en: Off
fi: Pois päältä

en: Header
fi: Ylätunniste

en: Footer
fi: Alatunniste

en: Score
fi: Tulos

en: Filter
fi: Suodatus

en: Promoted to front page
fi: Näytetään etusivulla

en: Nodes
fi: Solmut

en: Width
fi: Leveys

en: Height
fi: Korkeus

en: Textfield
fi: Tekstikenttä

en: 1 day
fi: 1 päivä

en: Medium
fi: Keskiverto

en: Start Date
fi: Alkamispäivä

en: Price
fi: Hinta

en: Unlimited
fi: Rajoittamaton

en: Address
fi: Osoite

en: Company
fi: Yritys

en: Directory
fi: Hakemisto

en: Example
fi: Esimerkki

en: Start
fi: Alkaa

en: End
fi: Päättyy

en: Align
fi: Tasaa

en: Background color
fi: Taustaväri

en: Text color
fi: Tekstin väri

en: Color
fi: Väri

en: Padding
fi: Täyte

en: First name
fi: Etunimi

en: Last name
fi: Sukunimi

en: Link text
fi: Linkin teksti

en: Teaser List
fi: Teaser-lista

en: Operator
fi: Operaattori

en: Position
fi: Sijoitus

en: Latest
fi: Viimeisin

en: Profile
fi: Profiili

en: Close
fi: Sulje

en: Task
fi: Tehtävä

en: First Name
fi: Etunimi

en: Last Name
fi: Sukunimi

en: Latitude
fi: Leveyspiiri

en: Longitude
fi: Pituuspiiri

en: Sort by
fi: Lajittele

en: Condition
fi: Riippuvuus

en: Gender
fi: Sukupuoli

en: Authored on
fi: Luotu

en: Hidden
fi: Piilotettu

en: Messages
fi: Viestit

en: Token
fi: Muuttuja

en: Middle
fi: Keskellä

en: Font size
fi: Fontin koko

en: Second
fi: Sekunti

en: author
fi: kirjoittaja

en: Fixed
fi: Kiinteä

en: Empty
fi: Tyhjä

en: Greater than
fi: Suurempi kuin

en: Equal to
fi: On yhtä kuin

en: Left
fi: Vasemmalla

en: Right
fi: Oikealla

en: People
fi: Käyttäjät

en: Style
fi: Tyyli

en: Cart
fi: Ostoskori

en: Product
fi: Tuote

en: Changed
fi: Muuttunut

en: Completed
fi: Valmis

en: Documents
fi: Dokumentit

en: New
fi: Uusi

en: Resume
fi: Jatka

en: ‹ Previous
fi: ‹ Edellinen

en: Next ›
fi: Seuraava ›

en: by
fi: Kirjoittanut

en: Tabs
fi: Välilehdet

en: Complete
fi: Valmis

en: Next page
fi: Seuraava sivu

en: Apply
fi: Käytä

en: Go to first page
fi: Siirry ensimmäiselle sivulle

en: Go to last page
fi: Siirry viimeiselle sivulle

en: Double
fi: Kaksinkertainen

en: Above
fi: Yläpuolella

en: 1 minute
fi: 1 minuutti

en: 1 week
fi: 1 viikko

en: Dotted
fi: Pisteet

en: Dashed
fi: Pilkut

en: Solid
fi: Kiinteä

en: Editor
fi: Editori

en: parent
fi: isäntä

en: Source code
fi: Lähdekoodi

en: Border color
fi: Reunan väri

en: Telephone
fi: Puhelin

en: Promote to front page
fi: Näytä etusivulla

en: Field mapping
fi: Kenttien vastaavuuksien määrittely

en: Skip to main content
fi: Hyppää pääsisältöön

en: Or
fi: TAI

en: File download
fi: Tiedoston lataus

en: Main navigation
fi: Päävalikko

en: color
fi: väri

en: Input type
fi: Syöttömuoto

en: Cover
fi: Kansi

en: Allowed tags
fi: Sallitut avainsanat

en: And
fi: Ja

en: Items per page
fi: Merkintöjä sivua kohti

en: - All -
fi: - Kaikki -

en: Compact
fi: Kompakti

en: Equal
fi: Yhtäsuuri

en: Pagination
fi: Sivutus

en: Search form
fi: Hakulomake

en: « First
fi: « Ensimmäinen

en: Last »
fi: Viimeinen »

en: CSS Class
fi: CSS-luokka

en: Greater than or equal to
fi: Suurempi tai yhtä suuri kuin

en: Your virtual face or picture.
fi: Virtuaaliset kasvosi tai kuvasi.

en: Not equal
fi: Erisuuri

en: Breadcrumbs
fi: Murupolku

en: Sidebar first
fi: Ensimmäinen sivupalkki

en: Main page content
fi: Pääsivun sisältö

en: Show as expanded
fi: Näytä laajennettuna

en: Not equal to
fi: Erisuuri kuin

en: Sidebar second
fi: Toinen sivupalkki

en: Previous page
fi: Edellinen sivu

en: The email address %mail is not valid.
fi: Sähköpostiosoite %mail ei kelpaa.

en: Data value
fi: Tietoarvo

en: Accordion item
fi: Pienennettävissä oleva kenttä

en: Product list
fi: Tuotelista

en: Hide filter
fi: Piilota suodatin

en: Master
fi: Isäntä

en: Cookie name
fi: Evästeen nimi

en: @type field.
fi: @type kenttä.

en: Full HTML
fi: Täysi HTML

en: -Select-
fi: -Valitse-

en: Last page
fi: Viimeinen sivu

en: Product category
fi: Tuotekategoria

en: Selector label
fi: Valitsimen etiketti

en: Link to user
fi: Linkki käyttäjään

en: Site branding
fi: Sivuston brändäys

en: Display description
fi: Näkymän kuvaus

en: First page
fi: Ensimmäinen sivu

en: Submitted by @author_name on @date
fi: Lähettänyt @author_name @date

en: Primary admin actions
fi: Ensisijaiset ylläpidon toimenpiteet

en: User account menu
fi: Käyttäjävalikko
